قیمت لوله داربستی

اما چرا قیمت لوله داربستی مهم است؟ به این دلیل که سازندگان به صورت بسیار گسترده از لوله های داربستی استفاده میکنند و این محصولات به فراوانی تولید می‌شوند. اگر تهیه آنها مقرون به صرفه نباشد، و یا کیفیت آنها نسبت به قیمت لوله داربستی کم باشد، سازندگان ضرر اقتصادی زیادی میکنند.

کاربرد لوله داربستی

اگر ساعاتی را به قدم زدن و تردد در سطح شهر پرداخته باشید، قطعا متوجه ساختمان ها و سازه های درحال ساخت شده‌اید. یکی از اجزای جدا نشدنی ساختمان های درحال ساخت لوله های داربستی است که هنگام ساخت و ساز به ساختمان ها وصل می‌شود.

نقش این لوله های داربستی، دسترسی راحت تر به مناطقی از ساختمان است که در حالت عادی دسترسی به آن سخت یا گاهی غیر ممکن است. تصور کنید اگر لوله های داربستی نباشند، کارگران ساختمان ساز با چه مشکلاتی هنگام ساخت سازه ها مواجه می‌شوند

قدمت مدل های جدید و با استحکام این لوله های داربستی خیلی زیاد نیست. در دهه های گذشته این لوله ها به این امنیت و گستردگی و استحکامی که امروزه موجود هستند وجود نداشتند. شاید به همین دلیل بود که اکثر سازه های شهری دارای طبقات کمتری بودند. داربست ها علاوه بر ساخت و ساز ساختمان ها در بسیاری از کار های دیگر نیز کاربرد دارند. مثلا در ساخت استیج ها، ساخت دکوراسیون سالن ها، ساخت اتاق های نمایشگاه ها و ...

@val3

پارامتر های قیمت لوله داربستی

‎لوله های داربستی اکثرا از جنس فلزات هستند. اگرچه هنوز هم داربست های چوبی در مناطقی کاربرد دارد. پس واضح است که جنس لوله های داربستی از پارامتر های قیمت لوله داربستی می‌باشد. هرچه فلزی که لوله داربستی را میسازد کیفیت و استحکام بالاتری داشته باشد، قیمت لوله داربستی نیز افزایش می‌یابد.

لوله های داربستی که بیشتر از همه کاربرد دارند عموما از جنس آهن سیاه هستند که در متراژ های متفاوتی ساخته و فروخته می‌شوند. اینکه قطعات لوله های داربستی چه طولی داشته باشند از فاکتور های قیمت لوله داربستی است. امروزه اکثر لوله های داربستی در متراژ 3 و 6 متری تولید می‌شوند. لوله های ۶ متری باعث افزایش قیمت لوله داربستی می‌شوند. اینکه سازندگان از چه طولی از لوله های داربستی استفاده کنند بستگی به نوع داربستی دارد که قصد ساخت آن را دارند. چراکه داربست انواع متنوعی دارد که هرکدام برای نوعی از سازه ها طراحی شده اند. هدف این تنوع دسترسی بهتر به بیشترین نقاط از سازه در حال ساخت است.

در لیست زیر به ذکر چند داربست پرکاربرد می‌پردازیم:

داربست های معلق

داربست های پایه دار

داربست های مثلثی

داربست های خرپا

و ...

از دیگر پارامتر های قیمت لوله داربستی و کاربرد های آن میتوان به ضخامت لوله داربستی اشاره کرد. سازندگان میتوانند با توجه به بودجه پروژه لوله های داربستی را در سایز های 2 ، 2.5 ، 3 و 4 میلیمتر تهیه کنند. هرچه لوله های داربستی ضخامت بیشتری داشته باشند قیمت لوله داربستی نیز افزایش می‌یابد. برای داربست هایی که در سازه های بزرگتر به کار میروند امروزه از ضخامت 4 میلیمتر به بالا استفاده میشود. در نتیجه قیمت لوله داربستی هم بیشتر می‌شود. قطر لوله های داربستی نیز متنوع است و انواع بزرگتر دارای قیمت لوله داربستی بیشتری هستند.

از آنجایی که قرار نیست از درون لوله های داربستی سیالی عبور کند، این لوله ها در معرض آزمایشاتی که سایر لوله ها در برابر آنها تست می‌شوند، قرار نمیگیرند. در نتیجه پروسه ساخت لوله های داربستی ساده تر بوده و زمان کمتری را به خود اختصاص می‌دهد. به همین دلیل قیمت لوله داربستی از انواع لوله های انتقال دهنده کمتر است. اما فراموش نکنید که استحکام این لوله ها همچنان بسیار اهمیت دارد.

لوله های داربستی در دو نوع سبک و سنگین ساخته میشوند و قیمت لوله داربستی سنگین بیشتر است.

ساخت لوله های داربستی هم به شکل درزدار و هم بی درز انجام می‌شود. بد نیست بدانید که لوله های بی درز بعلت استحکام بیشتر و تحمل فشار بالاتری که دارند، قیمت بیشتری را دارا می‌باشند. پس اگر لوله داربستی ما از نوع بی درز باشد، قیمت لوله داربستی نیز بیشتر می‌شود.

یکی دیگر از پارامتر های قیمت لوله داربستی، گالوانیزه بودن یا نبودن فلز سازنده آن است. گالوانیزاسیون فرایندی است که روی فلزات انجام می‌شود تا آنها را ضد زنگ کند. اگر لوله داربستی گالوانیزه باشد، قیمت لوله داربستی بیشتر میشود.از داربست های دارای لوله گالوانیزه در ساخت سازه هایی استفاده میشود که در شرایط آب و هوایی مرطوب و یا درون دریا ها باشد.چرا که در این شرایط سرعت اکسیداسیون و زنگ زدن لوله ها بیشتر می‌شود.

علاوه بر نوع لوله داربستی، بست های سازه داربست نیز تنوع بالایی دارد و باید متناسب با نوع لوله انتخاب شود.

اینکه قیمت لوله داربستی در نهایت چه مقداری باشد علاوه بر خود لوله ها، به قطعات دیگری که در داربست کاربرد دارند نیز مرتبط می‌شود. برخی از این قطعات عبارتند از:

میله شکافدار اتصال

صفحه زیر ستون

پایه قابل تنظیم

جک داربست

و ...

از نکات حائز اهمیت این است که اگر ساختمان در حال ساخت ارتفاع کمی داشته باشد، لوله های داربستی که درون آن به کار میروند کوتاه تر و نازک تر هستند و قیمت لوله داربستی کمتری دارند. این در حالی است که در ساخت ساختمان های بلند از لوله هایی با ضخامت حداقل 4 میلیمتر و از جنس فولاد با قیمت لوله داربستی بیشتر استفاده میشود. علاقه مندان به اطلاعات بیشتر درباره چگونگی ساخت داربست ها و اجزای تشکیل دهنده آن میتوانند در سایت ها و منابع گوناگون به جست و جو بپردازند.

در آخر بحث باید گفت تمام فاکتور های گفته شده علاوه بر برند تولید کننده لوله های داربستی، در قیمت لوله داربستی موثر هستند. اما فرمول کلی ای برای آن وجود ندارد و اینکه چه شرکتی و به چه منظور لوله ها را تولید میکند، حرف اول را میزند. بعلت نوسانات بالای قیمت محصولات صنعتی، پیشنهاد میشود با توجه به نیاز خود، با شرکت های تولید کننده تماس بگیرید و قیمت لوله داربستی را جویا شوید. در نهایت با توجه به بودجه پروژه و ایمنی و کیفیت مورد نظر، نوع لوله ها و داربست را تعیین کنید.

@val3

انواع لوله داربستی

لوله های داربستی در صنعت کاربرد دارند و بر اساس نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

لوله داربستی چکشی ستاره

لوله داربستی چکشی ستاره از انواع لوله داربستی و از مهارهای افقی و پایه قائم به صورت محکم ساخته می شود. لوله داربستی چکشی ستاره مزایای زیادی دارد و به راحتی باز و بسته می شود ، این نوع داربست به راحتی در ارتفاع زیاد قابل باز و بسته شدن است.این نوع لوله بسیار پر فروش است.

لوله داربستی مثلثی

این نوع داربست از قاب های مثلثی تشکیل شده است که به صورت نر و ماده به یکدیگر متصل می شوند و در خم شدن دال یا تیر و همچنین پل ها مورد استفاده قرار می گیرند. قاب های این نوع داربست در سه نوع 0.5 ، 0.75 و 1 متر تولید می شود که با نصب سیرک های قابل تنظیم در بالای این داربست ها برای هر ارتفاع قابل تنظیم هستند. عرض قاب قاب مثلثی 120 سانتی متر است که می تواند دارای مقاطع افقی یا مثلثی یا مربعی باشد.

مزایای استفاده از داربست های مثلثی به شرح زیر است: 1. سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و عدم نیاز به آچار برای اتصال اتصالات. 2. بار بسیار زیاد برای دال بلوک های بتونی به دلیل اتصالات مورب ثابت. 3. نیازی به کارگر ماهر نیست و مونتاژ قطعات توسط یک کارگر ساده.

لوله داربستی چکشی کاسه ای

لوله داربستی چکشی کاسه ای مدل کاربردی است که دارای یک قطعه اتصال چرخشی سگک برای داربست های لوله فولادی است، که مربوط به اتصال بین اجزای داربست است. دکمه چرخشی اتصال قطعه برای داربست های لوله فولادی عمدتا شامل یک میله عمودی ، یک میله عرضی ، یک میله مایل ، یک کاسه دستگیره پایین و یک شاخه است. مدل سودمندی به این صورت مشخص است که میله عمودی مطابق نسخه ها با کاسه دستگیره پایین به طور مساوی جوش داده می شود. قسمت بالای میله عمودی با یک کاسه سگک فوقانی غلاف شده است. حالت مونتاژ استحکام یکپارچه بودن آن را افزایش می دهد و از کج شدن داربست در جهت افقی و عمودی ناشی از نیروهای داخلی و خارجی جلوگیری می کند.

هدف از این مدل کاربردی نوعی بست اتصال دهنده داربست را فراهم می کند که به راحتی نصب می شود.

لوله داربستی معلق

این یک سیستم داربست صنعتی است که کار تولید و مونتاژ در مناطق بینابینی که دسترسی از زمین امکان پذیر نیست را تضمین می کند. به ویژه در پل های لوله در تاسیسات پتروشیمی و پالایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم از خرپا ، لوله ها و اتصال لوله تشکیل شده است.

این سیستم را می توان در صورت لزوم با گیره های اتصال ویژه به فکهای تیر سیستم فعلی متصل کرد.

لوله داربستی پایه دار

یکی از بهترین انواع لوله های داربستی، لوله داربستی پایه دار است و به راحتی نصب می شود و برای مکان ها با ارتفاع کم کاربرد دارد.

چگونه لوله داربستی را خریداری کنیم؟

لوله های داربستی به شکل گسترده، هم به صورت آنلاین و هم به شکل حضوری در دسترس هستند. پس از تهیه این لوله ها معمار های باتجربه باید آنها را سرهم کرده و توسط جک هایی با قدرت بالا آنها را به سازه ها متصل کنند.

در نهایت از آنجایی که لوله های داربستی موقتی هستند میتوانند دوباره مورد استفاده قرار بگیرند. لذا تهیه لوله های با کیفیت اگرچه قیمت لوله داربستی را افزایش میدهند اما دوام بیشتر و استفاده مجدد بیشتری هم دارند.

ساختمان سازی بدون لوله داربستی امکان پذیر نیست به همین دلیل کسب اطلاعات لازم در مورد انواع، کیفیت و قیمت لوله داربستی مهم است. قیمت لوله داربستی علاوه بر کیفیت و جنس به ضخامت و ابعاد آن نیز بستگی دارد.ما شما را در خرید و اطلاع از قیمت انواع لوله داربستی راهنمایی می کنیم.

قیمت لوله داربستی همیشه برای افرادی که در زمینه های تجاری مشارکت دارند جذابیت ایجاد کرده است. آنها علاقه زیادی به کشف گرایش قیمت در بازار رقابت دارند. آیا می دانید چه عواملی در قیمت لوله داربستی تأثیرگذار است؟ در ابتدا باید تصویر کاملی از انواع داربست ساختمانی بدست آورید. به هر حال فاکتورهای زیادی در هزینه داربست وجود دارد مانند نوع داربست ، وزن داربست و کیفیت آن. علاوه بر این ، قیمت لوله داربستی از نوع و سبک داربست تحت تأثیر قرار می گیرد. نوعی داربست سنگین تر از سبکتر است.